info@wms.ee

Sae välimääraja

Ketassaag, Kompakt ketassaag, Juhtsiiniga ketassaag(sukeldussaag)
Ketassaag:saag-ketassaagKompakt ketassaag:kompaktJuhtsiiniga ketassaag:siin ketas
Ketassaed on koos tikksaagidega enamike tee-seda-ise meistrite peamised tööloomad. Need on kõige multiotstarbelisemad saed kõikvõimalike sirgete lõigete tegemiseks puitu (kuigi spetsiaalse kettaga on võimalik ka metalli ja kivi lõigata). Ketassaage kasutatakse nii pikikiudu, kui ka ristikiudu lõikamiseks, ning tänu muudetavale alusplaadi nurgale on nendega võimalik ka kalde all saagida. Kusjuures saab enamikke ketassaage ka saeketta taga olevat juhtsiini eemaldades sukelduslõigeteks kasutada. Koos siinidega on ketassaega võimalik väga sirgeid lõikeid teha. 

Tikksaag

saag-tikksaag

Tikksag on vaieldamatult üks kõige universaalseimaid saage. Saagida saab nii sirgelt, kumeralt, väga kumeralt ja kõike seda ka erinevate nurkade all. Peale selle on nendega võimalik lisaks puidule ka kivi, metalli, plastikut jmt. lõigata. Tikksae miinusteks on aeglane lõikekiirus ja kuigi sellega saab sirgeid lõikeid teha, on selleks tööks parem kasutada teisi, spetsiaalselt sirgete lõigete tegemiseks mõeldud tööriistu. 

Otssaag, Tiigersaag

saag-tiigersaag
Otssaag (tuntud ka, kui tiigersaag) meenutab oma tööpõhimõttelt väga võimast laia teraga tikksaagi. Kui enamik saage on tehtud selliselt, et nendega võimalikult täpse lõikejoone saavutaks, siis otssaae eesmärk on materjali võimalikult kiiresti lõigata. See teeb neist suurepärased tööriistad näiteks puitkonstruktsioonide lammutustel, kuid need saed on hinnatud ka paljude muude oma ala spetsialistide poolt: näiteks aiandushuvilised kasutavad neid tihti kettsae asemel puudelt jämedate okste eemaldamiseks jne… Kuna otssaele valmistatakse väga laia valikuga saeterasid, siis saab nendega peale puidu edukalt ka metalli (tavaliselt torusid) ja plastikut lõigata. Osad tootjad, nagu näiteks Milwaukee toodavad enda otssaagidele ka plaadisegu kraapimise terasid ja palju muud taolist… 

Kettsaag(elekter),Moortorsaag (bens.)

saag-kettsaag
Kettsaag on sisuliselt mootorsae elektriline variant, mille eesmärgiks on maksimaalselt suur saagimiskiirus. Kuna kettsaag on elektrilistest käsisaagidest kõige kiirema ja agressiivsema lõikamisega, on see ainuõige tööriist maakohas elavale inimesele suuremate puude ja palkide saagimisel või ehitusel käsitsi suure paki puidu töötlemiseks sobivasse suurusesse lõikamisel. 

Lauasaag, Saepink, Platesaag, Täpssusaepink, Universaalne saepink(lauasaag koos höövliga)

Lauasaag:saag-lauasaagSaepink:saepink

Praktiliselt iga puidutöökoja elementarne komponent lauasaag on oma tööpõhimõttelt tagurpidi keeratud statsionaarne ketassaag, mis on mõeldud sirgete lõigete tegemiseks puitu. Seda saepinki kasutatakse eelkõige laudade pikuti poolitamiseks ja suurema masinaga ka vineeri õigetesse mõõtudesse lõikamiseks. Enamikel lauasaepinkidel on võimalik ka saeketta kallet ja lõikesügavust muuta, ning vastava juhtsiiniga soovitud materjali laius või nurk ära fikseerida, et täpselt ühesuguseid lõikeid vajavad lauad ühe korraga õigesse laiusesse saagida. Lauasaagi asendab kodukasutajal ka ketassaag, kuigi viimasega ei saavutata tavaliselt kaugeltki lauasaele omast lõikekiirust.Formaatsaag

formaatsaag

Lauasae suurem variant. Suurte plaatide lõikamiseks. 

Järkamissaag, Miiusaag, Nurgasaag, Pöördsaepink, Kombineeritud saepink

Miiusaag:Miiusaepink-KGS-305   Nurgasaag:JaumlrkamissaagKombineeritud:kombineer
kasutatakse väga täpseteks ristikiudu lõigeteks ja üleüldise tööprotsessi kiirendamiseks, kui näiteks kümnest lauda on vaja täpselt ühtemoodi lõigata. Miiusael liigub tööorgan ka horisontaalsuunas 50-150mm. Kombineeritud saepingil on ühendatud nurgasaae ja plaatsae funktsioonid. Olenevalt mudelist saab saeketast ühele või mõlemale küljele kallutada, ning kogu alusplaati on võimalik pöörata, et materjali nurga all lõigata. Selline manööverdamisvõimalus teeb võimalikuks ükskõik millise kaldega lõiked. Saag lõikab ülevalt alla, ning paljudel mudelitel liigub saeketas pikema lõikeulatuse huvides ka edasi-tagasi. Järkamissaagi kasutatakse peamiselt ehitusel ja puidu, ning metallitöökodades, kuid tänu väga heale hinna-lõikekvaliteedi suhtele on see masin ka paljude hobikasutajate seas suurt populaarsust kogunud. 

Lintsaag

saag-lintsaag
Lintsaag on tõsisemas puidutöökojas ülioluline ja mitmekülgne masin. Kasutades lõikamiseks pidevalt ühes suunas liikuvat saelinti, saeb see masin materjale suure kiiruse ja imelise täpsusega. Enim lõigatakse sellega küll kurve, kuid taoline masin on võimeline väga erinevateks lõigeteks, seal hulgas isegi spooni lõikamiseks. Olenevalt saeterast on lintssaega võimalik nii puitu, metalli, kui ka erinevaid plastikuid lõigata. Plaadile, millele lõigatav ese saagimiseks asetatakse, saab pikkadeks sirgeteks lõigeteks juhtsiine paigaldada. Kodukasutajal pole sellise pingiga küll suurt midagi teha, kuid inimesele, kes puidutööga pidevalt tegeleb on see töökojas tõenäoliselt asendamatu. 

Vibrosaag, Laua-tikksaag, Jõhvsaag

saag-vibrosaag    Jõhvsaetera: j6hv
Vibrosaag töötab, nagu väga õhukese teraga statsionaarse alusplaadi kohale kinnitatud tikksaag. See on suurepärane pink eriti peeneteks töödeks, nagu näiteks puslede või muude eriti järskude kurvidega pisidetailide vineerist välja lõikamine. Vibrosaagi tavaliselt kodukasutaja töökojas ei leia, kuna tegu on üsna spetsiifiliseks tööks mõeldud saepingiga. Jõhvsael on selline tera millega võib lõigata igas suunas.Kreissaag

Küttepuude lõikamiseks

kreis 

Saeraam

Palkide lõikamiseks

saeraam  saeraam2